O nas

WITAMY!
Stowarzyszenie skupia miłośników opery oraz muzyki klasycznej z całej Polski, a także melomanów z zagranicy.
Od 2004 roku istnienia Stowarzyszenia w ramach cyklu “Spotkanie z Artystą” prowadzona jest edukacja muzyczna osób, które chcą zbliżyć się do opery. Organizowane są także wspólne wyjazdy do domów operowych w Europie oraz USA.

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie decyzją Walnego zgromadzenia w dniu 2 kwietnia 2017r. zmieniło swoją nazwę na Krakowskie Stowarzyszenie Miłośników Opery ARIA.

Działalność Stowarzyszenia na przestrzeni ostatnich kilku lat poszerzyła się na tyle, że objęła wiele nowych kierunków działania, nie ograniczających się tylko do krakowskiego środowiska związanego z Operą działającą w naszym mieście. Stowarzyszenie stara się popularyzować sztukę operową w szerszym, aniżeli tylko krakowskie znaczeniu, poprzez coraz liczniej organizowane wyjazdy członków i sympatyków na spektakle operowe w kraju i poza jego granicami, zapraszając do udziału w „Spotkaniach z Artystą” również artystów nie związanych ściśle z teatrem operowym w Krakowie.

Dzięki pozyskaniu nowego Partnera, jakim jest obecnie Akademia Muzyczna w Krakowie, pozyskaliśmy możliwość realizacji „Spotkań z artystą” od stycznia 2017r. w Auli Florianka.

Zapraszamy!
Z nami spełniają się marzenia o realizacji pasji operowej, która potrafi wypełnić życie.