Wyjazd na spektakl operowy do Bratysławy

Pierwszy wspólny zagraniczny wyjazd na spektakl operowy udało się zorganizować do Bratysławy. Pojechaliśmy autokarem na spektakl Nabucco w starym gmachu opery. tzw. Historycznej Budowli, jak mawiają Słowacy. Budynek stary, piękny stoi na jednym z głównych placów w starym centrum stolicy Słowacji. Zakwaterowaliśmy się w hotelu Apollo, czterogwiazdkowym obiekcie oddalonym o ok. 2 km od budynku opery.

Pod operą zjawiliśmy na tyle wcześnie, by delektować się widokiem pięknej architektury i zrobić wspólne zdjęcia. Większość gości na widowni to obcokrajowcy, głównie Austriacy, który mają stosunkowo niedaleko do Bratysławy. Wieczór upłynął nam w prawdziwie operowym nastroju. Muzyka Verdiego, tradycyjnie wystawiony  spektakl w pięknych wnętrzach, duże grono melomanów z Krakowa – wszystko to spowodowało, że czuliśmy się doskonale.
Po wyjściu z opery na dworze było na tyle ciepło, że większość z nas udała się na starówkę na wspólne spacery i kolacje by omówić spektakl oraz cieszyć się starą Bratysławą.
Na drugi dzień zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem, który mówił po polsku oczywiście z uroczym słowackim akcentem. Pokazał nam kilka charakterystycznych miejsc, które wzbudziły entuzjazm wśród naszych członków Stowarzyszenia. W momencie wyjazdu autokaru z Bratysławy już zapragnęliśmy wspólnie wyjechać.

Galeria zdjęć

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *