Spotkanie z Wojciechem Śmiłkiem

Drugie w kwietniu tego roku „Spotkanie z artystą” gościło znakomitego basa Wojtka Śmiłka, który został zaproszony do programu już w 2008 roku kiedy prezes Stowarzyszenia odwiedziła paryską Operę Bastille. Poznała wówczas występującego wraz Andrzejem  Dobberem w Luizie Miler Verdiego Wojciecha Śmiłka, który okazał się pochodzić z Krakowa, ale od początku swojej kariery mieszka i występuje na scenach głównie francuskich oper.

Kilkuletnie oczekiwanie na wizytę tego artysty okazało się wreszcie możliwe dzięki temu, że zaproszono go do występu w Operze Krakowskiej w MIŁOŚCI DO TRZECH POMARAŃCZY Prokofiewa w partii Czelio.
Do przygotowania tego „Spotkania..” zaproszono redaktora Adama Czopka, akompaniowała Renata Żełobowska – Orzechowska. Było wiele śmiechu i zabawnych sytuacji w czasie programu, artysta okazał się bowiem niezwykle dowcipny, podchodzący do siebie i swojej kariery z dużym dystansem. Wiele opowiadał o początkach swojej kariery we Francji, podkreślając dużą rolę w jego życiu żony Malwiny. Brawurowo zaśpiewał kilka arii operowych, które dały nam przedsmak tego, co nas czeka na premierze Miłości do trzech pomarańczy w Naszej Operze.

Galeria zdjęć

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *