Krystian Adam Krzeszowiak oraz Natalia Rubiś-Krzeszowiak

Dnia 10 czerwca, w ostatnim programie SPOTKANIE z ARTYSTĄ w sezonie 2017/2018 gościliśmy wspaniałego tenora Krystiana Adama Krzeszowiaka wraz z uroczą małżonką – Natalia Rubiś – Krzeszowiak – sopran. Tych dwoje młodych solistów dało nam się poznać od najlepszej strony – niezwykle komunikatywni, pełni radości życia, miłości do siebie, no i …obdarzeni  wielkim talentem i pięknymi głosami.

Pan Krystian – solista o dużej sławie i olbrzymim dorobku artystycznym określany jako:  „Jeden z najlepiej rokujących polskich śpiewaków”.  Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, studiował w mediolańskim Conservatorio G. Verdi i Accademia Internazionale della Musica di Milano.   Występował w Carnegie Hall, Teatro alla Scala, Teatro La Fenice, Royal Opera House – Covent Garden, Philadelphia Opera Company,  Peking Opera Company i wielu  innych. Pan Krystian współpracuje m.in z zespołami Concerto Italiano, Accademia Bizantina,  Europa Galante (dyr. Fabio Biondi), L’Arte del Mondo (dyr. Werner Ehrhardt), Capella Cracoviensis (dyr. Jan Tomasz Adamus). Jeszcze wile innych…. W Mediolanie mieszkał długo, bo aż 10 lat. Bardzo ważnym punktem jego  kariery był projekt Monteverdi 450. Z  Sir Johnem Eliotem Gardinerem.

Natalia Rubiś – Krzeszowiak- to utalentowana i uznana śpiewaczka. Ukończyła również Akademię Muzyczną we Wrocławiu oraz Yale School of Music w Stanach Zjednoczonych. Urodzona i wychowana w Rabie Górnej. Oboje dużo koncertują, głównie poza granicami Polski. Jak sami twierdzą: trudno określić gdzie jest obecnie ich dom. Przyjechali specjalnie do Krakowa, (gdzie maja oddanych przyjaciół ) by spotkać się z krakowskimi melomanami. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za ich obecność w naszym programie.

Wykonali kilka pięknych , interesujących utworów: Natalia zaśpiewała Arię z klejnotami Małgorzaty z opery „Faust” Ch. Gounoda, Krystian -– pieśń neapolitańską z roku 1930 pt. Dicitencentello, następnie wykonał piosenkę pt. „Caruso” –napisaną w 1986 roku przez włoskiego piosenkarza i kompozytora Lucio Dalla; w duecie wykonali Tłumy fraków z Księżniczki czardasza E. Kalmana, który zadedykowali prowadzącej program prezes Elżbiecie Gładysz. Kolejnym utworem był Bixio Parlami d’amore – to włoski utwór muzyczny z 1932 roku, napisany przez Ennio Neri i Cesare Andrea Bixio dla  Vittorio De Sica. Publiczność szczelnie wypełniająca Aulę Florianka nie puściła tak łatwo swoich pełnych uroku gości, więc wykonane zostały bisy: duet Lekko  i zwiewnie z operetki “Księżniczka Czardasza” I. Kalmana oraz Co się dzieje…. Oszaleję duet z Wesołej wdówki Franca Lehara.

Po zakończeniu programu Artyści podpisywali świeżo wydaną wspólną płytę CD „Kochaj mnie. Duety miłosne”. To było wspaniałe, letnie popołudnie z utalentowanymi solistami, które na długo zapadnie w nasza pamięć i serce…

 

Galeria zdjęć

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *