Listopadowe spotkanie z Artystą – Kateřina Hebelková

4 listopada 2018 roku zaprosiliśmy ponownie do programu Kateřinę Hebelková – czeską solistkę – mezzosopran, która gościliśmy w „Spotkaniu z Artystą” już w maju 2017 roku. Artystka jest blisko związana z naszym Stowarzyszeniem. Wystąpiła na Festiwalu im. Jana Kiepury już 2017 roku, ponownie 2018, kiedy to była niekwestionowaną gwiazdą 52. F.K. , wystąpiła bowiem aż w pięciu koncertach/ programach, o czym piszemy w Kwartalniku ARIA nr 27. W  grudniu 2017 pojechaliśmy ją podziwiać w koncercie barokowym w Linzu. Zawsze nas zachwyca.  Program rozpoczęliśmy od życzeń i wręczenia kwiatów naszej prezes Elżbiecie Gładysz z okazji imienin, które obchodzone są 5 listopada.

Jak poinformowała prowadząca program Elżbieta Gładysz artystka przyleciała do nas nazajutrz po premierze w Chemnitz ( w Niemczech ), gdzie kreowała partię Królowej w operze „Hamlet” Franco Faccio. Nie pokazała po sobie zmęczenia, a wręcz przeciwnie wykonała dla swoje wiernej publiczności brawurowo: trzy pieśni Mahlera z cyklu „Des Knaben Wunderhorn!“; trzy pieśni A. Dvorzaka z cyklu Biblische Lieder tiefe Stimme; arię Królowej z opery „Hamlet” Franco Faccio ; cudowną i wzruszającą  Ave Maria z opery „Cavaleria rusticana” Pietro Mascagni’ego . Ostatnim utworem, który solistka sprezentowała publiczności było  „Io ti penso amore Nicolo Paganiniego pięknie wykonane wraz z niezawodnym Piotrem Gładkim – skrzypce oraz naszą pianistką Wiolettą Fludą.

Na widowni mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektora Jarosława Ściska z TVP Warszawa oraz Dyrektora TVP 3 Kraków Rafała Marka z małżonką i dwójką uroczych synków.

Rozmowa była tłumaczona przez naszego przyjaciela Piotra Gładkiego, który wystąpił w podwójnej roli – skrzypka i tłumacza j. niemieckiego, w którym Katerina posługuje się na co dzień mieszkając i występując głównie w Austrii i w Niemczech.

Pojawiła się u nas ekipa TVP Kraków, by nagrać fragment „Spotkania z Artystą oraz krótką wypowiedź Kateriny do kamery, w jej języku ojczystym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *