Spotkanie z Gabrielą Gołaszewską laureatka 1-szej nagrody XVIII Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu

Gabriela Gołaszewska – laureatka 1-szej nagrody XVIII Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu była gościem Spotkania z Artystą w dn. 27 października 2019r.

Młoda, bardzo zdolna o pięknym głosie warszawianka jeszcze studiuje w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym  na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Można uznać, że jest objawieniem 2019 roku – w lutym miał miejsce jej debiut sceniczny w Operze Bałtyckiej w roli Kunegundy w „Kandydzie” L. Bernsteina, w maju zdobyła główną nagrodę w Konkursie wokalnym, a od kilku miesięcy występuje w Operze Śląskiej w pierwszoplanowych partiach, jak Hanna w Strasznym dworze.   Obecnie trwają tam próby do „Napoju miłosnego” z Gabrielą w partii Nadiny.

W naszym programie dała nam się poznać jako urocza, piękna solistka, która starannie przygotowała się do występu – wykonała kilka ważnych arii jak:

Walc Julii  Je Veux Vivre z „Romea i Julii” Gounoda, aria Mimi Mi chiamano Mimì z la Boeme Pucciniego, aria Michaeli z III. aktu Carmen Je dis que rien ne m’épouvante, Pieśń Zdes’ khorosho, Op.21, No.7 Rachmaninova, aria Hanny ze “Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki, walc Musetty Quando m’en vo’ z la Boheme Pucciniego, na koniec aria Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi Pucciniego.

Na widowni powitaliśmy dyrektora zaprzyjaźnionej Opery Śląskiej Łukasza Goika, który przyjechał pomimo napiętego grafiku zajęć specjalnie do Krakowa by spotkać się z członkami naszego Stowarzyszenia, co wywołało duży entuzjazm nas wszystkich.

Pojawiła się też ekipa TVP3 by nakręcić materiał o naszych programach oraz o naszym gościu – Gabrieli Gołaszewskiej, która powiedziała, że  muzyka od zawsze była obecna w jej życiu, a swoją przyszłość wiąże z operą.

Udział w programie „Spotkanie z Artystą” był nagrodą Stowarzyszenia ARIA w Konkursie im. Ady Sari. Będziemy śledzić karierę tej solistki, która podbiła nasze serca, z nadzieją, że uda jej się spełnić marzenia o występach w dobrych domach operowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *