Prezes Elżbieta Gładysz otwarła nowy sezon Spotkań z Artystą

Spotkanie z Artystą - 29 września 2019 r. Jolanta Kowalska – Pawlikowska

Po przerwie wakacyjnej zainaugurowano w dniu 29 września 2019r. cykl „Spotkanie z Artystą” prezentacją młodej sopranistki krakowskiej – Jolanty Kowalskiej – Pawlikowskiej. Wielu naszych melomanów pamięta tę śpiewaczkę z występu w 2007 r. w Teatrze im. J. Słowackiego w ramach naszego cyklu, w Spotkaniu z Teresą Żylis – Gara. Kolejny raz wystąpiła dla nas w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w 2018r. Wtedy też w ramach naszych „Spotkań z Artystą” towarzyszyła recitalowi duetu fortepianowego: Krzysztof Dziurbiel z  Chemi Tanaka. Utkwiła nam w pamięci arią Małgorzaty „z klejnotami” z opery Gounoda „Faust”.

Pani Jolanta od samego początku studiów w Akademii Muzycznej zafascynowała się muzyką barokową. W tym repertuarze występowała wiele lat z Capellą Cracoviensis.

Swój recital zaczęła arią J.S. Bacha “Die Seele ruht in Jesu Händen” z kantaty BWV 127 “Herr Jesu Christ wahr’ „Mensch und Gott” oraz arią Morgany “Tornami a vagheggiar” z opery “Alcina” G.F. Haendla.

Bardzo podobała się w walcu Musetty z „Cyganerii” G. Pucciniego. Była w tej arii również bardzo uwodzicielska, co jest  zgodne duchem tej postaci. Wtedy wielu z nas miało refleksję, dlaczego tak wspaniała śpiewaczka, urodziwa i wdzięczna nie kreuje tej postaci w naszej Operze.

Świetnie wypadła też w walcu “Il bacio” L. Arditi. To piękny utwór, który jest popularny i znany, ale nigdy nie był wykonywany w naszych programach.

Na bis zaśpiewała arię Giuditty „Kto me usta całuje” z operetki „Giuditta” F. Lehara. Oprócz walorów głosowych  mogliśmy podziwiać również wdzięczną interpretację.

Przy fortepianie wystąpiła po raz pierwszy w naszym programie pianistka Dorota Moliszewska .

Gdzieś w głębi duszy kołacze jednak nadzieja, że tę artystkę będziemy mogli jeszcze z wielką satysfakcją słuchać i oglądać w repertuarze operowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *