Spotkanie z Maciejem Miecznikowskim

Muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna oraz, co dla nas melomanów może najważniejsze, to wykształcony solista operowy – baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Został zaproszony do naszego programu przez prezes Elżbietę Gładysz po raz pierwszy na 52. Festiwal im. Jana Kiepury, o czym piszemy w Kwartalniku ARIA nr 27. W czasie Festiwalu umówili razem termin „Spotkania z Artystą” w Krakowie na 4 marca 2019 r. Pan Maciej w tym czasie występował w spektaklach Kolacja na cztery ręce w Teatrze STU.

Kariera naszego uroczego gościa jest tak bogata, że trudno było w jednym programie powiedzieć o wszystkich aspektach, ale wraz z prowadzącą udało im się osiągnąć wspaniałą atmosferę programu, w czasie którego artysta śpiewał akompaniując sobie na fortepianie. Niezwykle otwarty, dowcipny, uroczy potrafił nas oczarować chociażby piosenką Całuję twoją dłoń, Madame (muzyka Ralph Erwin). Rozmowa toczyła się absolutnie spontanicznie, co jakiś czas, na prośbę prowadzącej , pan Maciej siadał przy fortepianie i zaczynał….. grać i śpiewać.

Wielokrotnie nagradzany oklaskami w czasie programu, okazywał radość z tak entuzjastycznej reakcji naszej publiczności. Potrafi nawiązać bardzo bliską więź z publicznością. Zaczynając występ od arii Skołuby Ten zegar stary, kiedy mogliśmy docenić jego piękny baryton,  od razu wzbudził aplauz na widowni. Program tym razem miał miejsce w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej.

Nieco inne w swym charakterze „Spotkanie ….” bardzo przypadło nam wszystkim do gustu, a Maciej Miecznikowski potwierdził swoją klasę wielkiego, wspaniałego artysty. Komu udało się zdobyć bilety na spektakl w Teatrze STU- udał się po programie i mógł nadal cieszyć się Maciejem Miecznikowskim na scenie – tym razem w roli aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *